My Cart
The Yoga Philosophy (Speeches and Writings of Virchand R. Gandhi)
Roll over image to zoom in
Product Description
The Yoga Philosophy (Speeches and Writings of Virchand R. Gandhi)
Product Details
| Book Language | English |
| Binding | Hardcover |
| Total Pages | 210 |
| Edition | 2009 |
| Publisher | ''World Jain Confederation, Mumbai'' |
| Author | 'Kumarpal Desai' |
| Product Dimensions | 21.5 cm x 14 cm |
| Category | Indian Knowledge System Old and Rare Book |
| Weight | 500.00 g |
Add a Review
Product Description
The Yoga Philosophy (Speeches and Writings of Virchand R. Gandhi)
Product Details
| Book Language | English |
| Binding | Hardcover |
| Total Pages | 210 |
| Edition | 2009 |
| Publisher | ''World Jain Confederation, Mumbai'' |
| Author | 'Kumarpal Desai' |
| Product Dimensions | 21.5 cm x 14 cm |
| Category | Indian Knowledge System Old and Rare Book |
| Weight | 500.00 g |
Add a Review
Frequently Bought Together
Rolling Pumpkin
This Item: The Yoga Philosophy (Speeches and Writings of Virc...
₹150.00
Choose items to buy together
The Yoga Philosophy (Speeches and Writings of Virchand R. Gandhi)
₹150.00
Usually Dispatched within 3-4 Business Days
₹150.00
Usually Dispatched within 3-4 Business Days
Frequently Bought Together
Rolling Pumpkin
This Item: The Yoga Philosophy (Speeches and Writings of Virc...
₹150.00
Choose items to buy together