My Cart
Abhidharmmartha-Sangraha (Bengali)
Roll over image to zoom in
Product Description
Abhidharmmartha-Sangraha (Bengali)
Product Details
| Book Language | Bengali |
| Binding | Hardcover |
| Total Pages | 138 |
| Author | Birendralal Mussuddhi |
| Editor | 2014 |
| GAIN | 8JJML0OY3NJ |
| Product Dimensions | 23 cm x 15 cm |
| Category | Indian Classics Books |
| Weight | 350.00 g |
Add a Review
Currently Unavailable
Product Description
Abhidharmmartha-Sangraha (Bengali)
Product Details
| Book Language | Bengali |
| Binding | Hardcover |
| Total Pages | 138 |
| Author | Birendralal Mussuddhi |
| Editor | 2014 |
| GAIN | 8JJML0OY3NJ |
| Product Dimensions | 23 cm x 15 cm |
| Category | Indian Classics Books |
| Weight | 350.00 g |